Kesällä lasten Pesiskoulua ja aikuisten pesishöntsää
9.5.2018 10:01 Uutiset / Seuran pääsivusto

Kesällä lasten Pesiskoulua ja aikuisten pesishöntsää

LeKin Pesäpallotoiminta jatkuu myös tulevana kesänä!

Luvassa on viime vuoden tapaan lapsille Pesiskoulua ja aikuisille rentoa pesishöntsää.

Pesiskoulu on suunnattu ala-asteikäisille lapsille, ja sitä on kerran viikossa keskiviikkoisin klo. 14-15.30. Pesiskoulua on yhdeksän kertaa, välillä 6.6.-1.8. Paikkana Hakkarin hiekkakenttä. Pesiskoulun vetäjä tulee tamperelaisesta pesäpallon erikoisseura Manse PP:stä, joten luvassa on ammattitaitoista ohjausta.

Lisätietoa Pesiskoulusta
Tästä ilmoittautumaan Pesiskouluun

Aikuisten pesishöntsä on rentoa pelailua ja onnistumisen kokemuksia hauskassa seurassa. Pesishöntsät on Hakkarin hiekkakentällä aina maanantaisin klo 18-20. Pesiskamat ovat paikalla seuran puolelta, joten omia varusteita ei tarvitse.

Kertamaksu on vain 2 €. Ensimmäinen kerta on ma 21.5. ja höntsäilyä on aina elokuun lopulle asti.

Lisätietoa Pesisihöntsästä


Kuvat: Antti Raunio


   
Lisää uutisia
Lempäälän Kisa ry
«  Kesäkuu   »
Kategoriat