Seuran kevätkokous pe 20.7. klo. 17 Ideaparkissa
9.7.2018 15:38 Uutiset / Seuran pääsivusto

Seuran kevätkokous pe 20.7. klo. 17 Ideaparkissa

Lempäälän Kisa ry:n sääntömääräinen kevätkokous järjestetään perjantaina 20.7.2018 Ideaparkissa, kokoustila Kotkassa klo 17.

Kokoukseen ovat tervetulleita kaikki Lempäälän Kisa ry:n jäsenet, ja kaikille täysi-ikäisillä jäsenillä on äänestysoikeus kokouksessa. Kevätkokous on hyvä mahdollisuus konkreettisesti vaikuttaa seuran toimintaan korkeimmalla tasolla. Seuran jäsenen tulee olla maksanut jäsenmaksu.

Käyntiohje kokouspaikalle: Ideaparkin D-päädystä eli Prisman päädystä liukuportaat ylös 2. kerrokseen, ja OmaSäästöpankin konttorin jälkeen vasemmalle. Kokoustila-aulassa onkin jo opasteita oikeaan kokoustilaan. Toisesta suunnasta: Keskusaukion huvipuiston päädyn liukuportaat ylös, suoraan ohi Nordean konttorin ja ennen Oma-Säästöpankin konttoria oikealle.

Kokouskutsu:

Lempäälän Kisa ry:n sääntömääräinen kevätkokous pidetään 20.7. klo 17.00 Ideaparkissa, kokoustila Kotkassa (2. krs. D-pääty). Sääntömääräisten asioiden lisäksi kokouksessa käsitellään takautuva hyväksyntä frisbeegolfjaoston rahavarojen siirrolle vuonna 2018 sekä yhdistyksen sääntömuutos (toinen käsittely). Tervetuloa!


Huomioi kokouspaikan muutos. Alkuperäinen paikka Hakkarin liikuntahalli vaihtui Ideaparkin kokoustila Kotkaan.

kuva: Antero Korhonen. LeKin 110-vuotis juhla 2014.


   
Lisää uutisia
Lempäälän Kisa ry
«  Kesäkuu   »
Kategoriat