Seuran kevätkokous pe 20.7. klo. 17 Ideaparkissa
9.7.2018 15:44 Uutiset / Seuran pääsivusto

Lempäälän Kisa ry:n sääntömääräinen kevätkokous järjestetään perjantaina 20.7.2018 Ideaparkissa, kokoustila Kotkassa klo 17.

Kokoukseen ovat tervetulleita kaikki Lempäälän Kisa ry:n jäsenet, ja kaikille täysi-ikäisillä jäsenillä on äänestysoikeus kokouksessa. Kevätkokous on hyvä mahdollisuus konkreettisesti vaikuttaa seuran toimintaan korkeimmalla tasolla. Seuran jäsenen tulee olla maksanut jäsenmaksu.

Käyntiohje kokouspaikalle: Ideaparkin D-päädystä eli Prisman päädystä liukuportaat ylös 2. kerrokseen, ja OmaSäästöpankin konttorin jälkeen vasemmalle. Kokoustila-aulassa onkin jo opasteita oikeaan kokoustilaan. Toisesta suunnasta: Keskusaukion huvipuiston päädyn liukuportaat ylös, suoraan ohi Nordean konttorin ja ennen Oma-Säästöpankin konttoria oikealle.

Kokouskutsu:

Lempäälän Kisa ry:n sääntömääräinen kevätkokous pidetään 20.7. klo 17.00 Ideaparkissa, kokoustila Kotkassa (2. krs. D-pääty). Sääntömääräisten asioiden lisäksi kokouksessa käsitellään takautuva hyväksyntä frisbeegolfjaoston rahavarojen siirrolle vuonna 2018 sekä yhdistyksen sääntömuutos (toinen käsittely). Tervetuloa!


Huomioi kokouspaikan muutos. Alkuperäinen paikka Hakkarin liikuntahalli vaihtui Ideaparkin kokoustila Kotkaan.


   
Lisää uutisia
Lempäälän Kisa ry
«  Kesäkuu   »
Kategoriat