Hakkarin kansallisissa painonnostokisoissa kaksi SE-tulosta!
19.5.2019 10:24 Uutiset / Seuran pääsivusto

Hakkarin kansallisissa painonnostokisoissa kaksi SE-tulosta!

Lempäälän kansallisissa painonnostokisoissa tehtiin lauantaina 18.5. kovia tuloksia. Peräti kaksi uutta SE-tulosta syntyi Hakkarin alasalin kunniakkaalla kilpalavalla. Alle 15-vuotiaiden tyttöjen 59 kilon sarjassa Rauta Panttereiden Marla Sinisaari työnsi uudeksi ennätysnoteeraukseksi 68 kiloa, samalla rikkoen EM-kisarajan.

Järjestävän seuran LeKin Emma Gleisner puolestaan työnsi uusiksi 23-vuotiaiden naisten alle 71 kilon sarjan ennätyslukemiksi 106 kiloa, josta video ohessa. Yhteistulosennätyksen kohentuessa peräti 10 kilolla 186 kiloon, tuli myös Emma rikkoneeksi EM-kisarajan ikäluokkansa arvokilpailuihin.

Näiden huippusuoritusten lisäksi lavalla nähtiin monia mahtavia onnistumisia uusien henkilökohtaisten ennätysten ropistessa vasuun kuin liukuhihnalta.

Hakkarin kansallisten kisojen kaikki tulokset


Kuva: Antti Raunio. Arkistokuva


   
Lisää uutisia
Lempäälän Kisa ry
«  Kesäkuu   »
Kategoriat